День Ньютона

Дата в 2020 році: 04 січня, субота

Святкується: в Росії, Україні, Білорусі та інших країнах світу Значення: Пам’ять про одного з головних в історії світил науки
Заснований: науковим співтовариством Традиції: Наукові конференції, семінари; засідання рад.

Коли відзначають День Ньютона

День Ньютона святкується четвертого січня. Ця дата пов’язана не тільки з моментом появи на світ великого англійського вченого. Число орієнтоване на вшанування сфери науки, досліджень, винаходів. Незважаючи на те, що всі відкриття і Теорії великого англійця були істотно доповнені, свято дозволяє акцентувати увагу широкої громадськості на їх фундаментальності і значущості.

Історія свята

Newton Day, щорічно відзначається четвертого січня, тісно пов’язаний з біографією вченого. Астроном, математик, механік і фізик в одній особі з’явився на світ цього числа. Знаменна подія сталася в 1642 році у Великобританії. Незважаючи на те, що майбутнє наукове світило з’явилося на світ раніше терміну, а здоров’я маленького Ісаака було дуже поганим, Ньютон зумів домогтися колосальних результатів в плані наукових досліджень. Дорослий Ньютон став президентом англійського Королівського товариства, а його перевели в розряд лицарів.

День Ньютона

Ім’я дослідника пов’язане з терміном класичної фізики. Саме Ньютон є її автором. Вчений став одним з основоположників сучасної механіки, так як йому вдалося сформулювати в цьому напрямку науки кілька теорій. Завдяки його невпинним дослідженням було розраховано рух планет навколо денного світила, відкритий закон, пов’язаний зі Всесвітнім тяжінням, виявлені особливості припливів в океанах.

Плюс Ньютон виступає тим, хто дав початок фізичній оптиці і акустиці. Всіма науковими формулами, законами і теоремами, отриманими цим британським дослідником, користуються вчені досі. Життя і діяльність Ісаака Ньютона сповнені дивовижних подій. Щоб перерахувати всі їх, піде занадто багато часу. Але доторкнутися до цього можна, побувавши на святі на честь великого вченого.

Мистецтво святкування

День Ньютона не набув широкої популярності в масах. Він святкується представниками наукового середовища. Однією з традицій цього торжества є відвідування могили легендарного вченого, яке доступне головним чином співвітчизникам Ісаака. До відома, поховання розташоване у Вестмінстерському абатстві (Лондон).

На це число часто планується проведення семінарів, НПК, засідання вчених рад. В рамках святкування даної дати влаштовуються майстер-класи і відкриваються виставки, пов’язані з дослідженнями в галузі механіки, фізики та інших природничих наук.

Зрідка окремі активісти зі світу науки можуть зібратися в рамках якогось корпоративного заходу на фізичний лад. Тут все залежить від фантазії організаторів і учасників. При наявності бажання і можливостей можна зробити насичений подіями та емоціями свято з користю для розуму.

Як відзначають у світі

День Ньютона відзначають в наступних країнах

Білорусь, Казахстан, Росія, Україна.

Цікаві факти

  1. Незважаючи на дуже слабке здоров’я, вченому вдалося прожити аж до 84 років. Якщо зараз дана цифра є досить значною, то на ті часи і зовсім була астрономічною і неправдоподібною.
  2. Довгий час було прийнято вважати, що Ісаак є вихідцем з дворянського роду. Але шотландські вчені довели, що це міф. Великий британський вчений має селянські корені.
  3. Ім’я Ньютона є значущим не тільки для науково-дослідницької громадськості. Його шанують і представники католицької церкви.
  4. Великий вчений, як це не прикро, не встиг залишити після себе спадкоємців, а також ніколи не був одружений.
  5. На офіційному рівні дослідник був визнаний надбанням людського роду.
  6. У Ньютона вийшло проаналізувати Біблію.

Дати свята на найближчі 5 років

20202021202220232024
04 Січня
субота
04 Січня
понеділок
04 Січня
вівторок
04 Січня
середа
04 Січня
четвер