Всесвітній день «The Beatles»

Дата в 2020 році: 16 січня, четвер

Святкується: в Росії, Україні, Білорусі та інших країнах світу Значення: Пам’ять про найбільших британських музикантів
Заснований: 16 січня 2001 року за рішенням ЮНЕСКО Традиції: відеокліпи, концерти, популярні пісні групи на телебаченні і радіостанціях; публікація в ЗМІ матеріалів про долю колективу, її учасників; обмін подарунками, раритетними записами, атрибутикою серед шанувальників групи; виступи ансамблів, виконуючих композиції «The Beatles»; виставки в музеях.

Коли відзначають Всесвітній день The Beatles

Щороку 16 січня меломани у всьому світі виспівують “Yesterday», «Obladi, Oblada»,” All You Need Is Love ” і багато інших пісень. А все тому, що саме в цей день відзначається Всесвітній день групи The Beatles. Легендарна ліверпульська четвірка-єдина в світі група, яка удостоїлася власного свята! Якщо дні народження інших музичних колективів відзначають лише найзатятіші фанати, то свято на честь знаменитих «бітлів» закріплено на офіційному рівні.

Історія свята

16 січня має для групи The Beatles символічне значення. Саме в цей день в 1957 році в Ліверпулі на місці колишнього бомбосховища відкрився заклад під назвою «Cavern», що перекладається на українську мову як «Печера». Цей клуб має велике значення для групи, так як став певним трампліном для музикантів у світ музики. Перший час серед постійних виконавців були лише представники жанру блюз. Але в кінці липня того ж року на сцену вийшов хтось Річард Старкі, який пізніше прославиться під ім’ям Рінго Старр. З іншими учасниками групи Старр познайомився в 1960 році, а повноправним «бітлом» став лише два роки по тому.

Всесвітній день The Beatles

Джон Леннон вперше з’явився на сцені клубу в складі групи The Quarrymen в серпні 1957 року. Трохи пізніше до колективу приєдналися Пол Маккартні і Джордж Харрісон. Через деякий час ці троє вирішили, що пора робити нову музику, і створили групу The Beatles. З перших концертів вона завоювала увагу і любов публіки.

Керівництво закладу стало все частіше запрошувати “бітлів”, і протягом короткого часу бітломанія, яка захопила Ліверпуль, поширилася спочатку на Великобританію, а потім і на весь світ. У 2001 році організація ЮНЕСКО вирішила, що ця група гідна відзначати своє індивідуальне свято, і ввела його на офіційному рівні.

Мистецтво святкування

Всесвітній день The Beatles із задоволенням відзначають фанати групи по всьому світу. У безлічі міст нашої країни існують фан-клуби музичного колективу, які складають програми і організовують самі заходи. Жодне свято не обходиться без головних хітів групи – » Let It Be«,» Yellow Submarine«,»Yesterday”.

За давно сформованою традицією їх виконують, в основному, міські кавер-групи і сольні співаки. А іноді на майданчику заходу встановлюють обладнання для караоке, щоб кожен бажаючий міг продемонструвати свої вміння і заспівати улюблену композицію.

Проходять виставки музичних дисків, вінілових платівок, зошитів з нотами, збірок текстів пісень та інших предметів, пов’язаних з творчістю цієї групи. Гості свята можуть Продати, купити або просто обмінятися екземплярами зі своєї колекції.

Але наймасштабніші заходи проходять на батьківщині групи – в Ліверпулі. Організація свята лягає на плечі адміністрації міста. В середині січня туди з’їжджаються шанувальники групи з усього світу, щоб пройтися з екскурсією по пам’ятних для музикантів місцях, побувати на виставках, подивитися ексклюзивні відео-шоу і послухати живі концерти.

Як відзначають у світі

Всесвітній день “The Beatles” відзначають в наступних країнах

Білорусь, Росія, США, Україна.

Цікаві факти

  1. У 2004 році відомий музичний журнал Rolling Stone створив список, де були зібрані найбільші виконавці всіх часів. Право зайняти перше місце в рейтингу дісталося групі The Beatles. Примітно, що серед списку «безсмертних» – безліч відомих людей, чий музичний смак добре себе зарекомендував. Серед них Кіт Річардс, Карлос Сантана, Квентін Тарантіно та багато інших.
  2. Той же журнал Rolling Stone відомий тим, що поміщає на свою обкладинку найвидатніших музикантів. Члени групи The Beatles бували на ній більше 30 разів! Іноді в повному складі, а іноді парами або поодинці. А на першій шпальті самого першого випуску видання, яке виходило тоді ще в газетному форматі, була розміщена фотографія Джона Леннона.
  3. Представники четвірки Ліверпуля – першопрохідці багато в чому. Вони займалися друкуванням текстів пісень на обкладинці альбому, зйомками кліпів, виступами на стадіоні, розташуванням на обкладинці символу (конкретно – Жовтої Субмарині), ну і, зрозуміло, позування з «козою».
  4. Леннон перший раз зустрівся з МакКартні, коли був п’яний. Це сталося 6 липня 1957 року в ході концерту групи The Quarrymen, коли першому було 16, а другому – 15 років.
  5. У США неофіційний старт бітломанії почався з 15-річного підлітка Маршу Альберта зі штату Меріленд.
  6. Розпад групи стався в готелі Polynesian Village на курорті Disney World.

Дати свята на найближчі 5 років

20202021202220232024
16 січня
четвер
16 січня
субота
16 січня
неділя
16 січня
понеділок
16 січня
вівторок